محل تبلیغات شما
منتشر شده توسط ‏‎
✨????????انجمن کبوتر بلند پرواز ایرانی A-kbpi????????????
Iranian High-flying Pigeon Association, located in Iran and tehran قلم کردن ، بخش سوّم
قلم کردن روشی ناب که مختص علاقمندان و اساتید کبوتر درا ، برای نژاد کبوتر بلند پرواز ایرانی در دنیای کبوتر بازی است .
در بخشهای قبل ذکر کردیم ؛ قلم کردن از تیزه شاه پر به اندازه 2 تا 5 سانت ، جوجه را ذلیل و زمین گیر نمیکند و در نتیجه موقع خواب اجباری "قلم کردن" زور بیشتری را باید جوجه بزند ، موقع پائین آمدن و رفتن روی نی بندی و یا پر خوردن به هر صورتی که صاحب او برایش در نظر گرفته و مدیریت میکند .
این طریقه قلم کردن "زدن سر تیزه ها ی شاه پر دو یا سه تیزه و از سر تیزه قیچی کردن" و پریدن جوجه در خانه تور و داخل گنجه ، باعث قدرت گرفتن بال و کت و کُول جوجه نیز میشود .
دانه و آب بخورد که زور بیشتری باید بزند ، خود این امر یک تقویت مناسب برای بال ها و ماهیچه های پروازی اش محسوب میشود .
سپس تیزه ها را به ترتیب میاندازد ، رشدی که در قلم کردن "خواب اجباری" تیزه ها پیدا میکنند با زمانی که بصورت طبیعی باید بیاندازد با در مواقعی که پرواز داده میشود را کافیست به خوبی رصد کنید ، متوجه خواهید شد تیزه ها و حتی تک تک انداختن دُم و رشد دادن آنها چقدر با زمانی که همزمان باید انرژی خود را صرف پرواز نیز کند ، همراه رشد تیزه ها مشاهده نموده و تفاوت را رصد کرده و ببینید .
جوجه هائی که پرواز داده میشوند ، باید انرژی اصلی را برحسب ساعتی که میآورد ،برای پرواز مصرف کنند .
خاطر جمع باشید چنین جوجه هایی بیشترین انرژی را صرف پریدن خواهند کرد .
آنوقت چه انتظاری دارید انرژی اضافی را بتواند برای رشد تیزه ها و پرهایی که متعلق به زمان جوجگی است را تبدیل به پرهای یک کبوتر کهنه "دوران گذار از جوجگی تا مفلقی بالق شدن" کند
مثالی ساده ؛ در انسان رشد قسمت هایی از اجزای بدن همیشگی ست و برخی اجرای بدن همچون استخوان ها در فواصل زمانهای معینی متوفق میشود ، ولی رشد مو ها و ناخن ها همچنان تا آخر عمر ادامه پیدا میکند ، دست ما نیست ، نمیتوانید جلوی رشد شان را گرفت ، حال اگر کار زیاد داشته باشید همراه با استرس های زیاد ، فکر میکنید رشد این دو قسمت ، چقدر با زمانی که دارید استراحت میکنید با هم فرق میکند ، یکی ست ؟ خیر نیست !
و در کبوتر نیز رشد استخوان بندی و گذار از جوجگی تا مفلق شدن "بالق و کامل شدن" یازده الی 13 ماه است و رشد تیز ها و پرهای جوجگی و کامل شدن آنها نیز در طی همین زمان ممکن میشود .
جوجه ها و نیز کبوتران کهنه پروازی "کبکی" در زمان کبکی بازی در خواب های اجباری و استراحت که مختص روش ما هست ، رشد بهتری را نشان میدهند .
چرا انسان امروزه متوجه عناصری که باعث رشد بهتر کودکان خود میشود را استفاده میکند ؟
بطوری که برخی جوامع انسانی ،که قد کوتاهی داشتند ، جوانان آنها با تغذیه و استراحت مدیریت شده قدشان بلند تر از نسل گذشته شده است ، در ورزش چطور ؟
بطور مثال : یک کودکی که علاقمند به فوتبال است ، را از کودکی و یا نوجوانی مثل قدیم با آنها رفتار میکنند .
میدانیم که برخی ورزش ها در تغییر بدن نو جوانان حتی اگر حتی در ژنوم و ژن وراثتی خود قد بلند داشته باشند اگر از آنها کار اضافی بدونه برنامه و مدیریت شده بکشند ، قدشان میسوزد و در برخی ورزش ها باعث رشد بهتر قسمت هایی از بدن میشود همچون ورش شنا و بالیبال و بسکتبال .
البته وقتی کاملاً برای تقویت مناسب بدن مدیریت علمی به اجراء گذارده شود.
امروزه جوانانی را که به ورزش خاصی علاقمند هستند و باعث ضعیف شدن قسمتی از بدن آنها میشود را با مدیریت تغذیه به رشد بدنی طبق ژنوم و ژنی که دارا هستند سوق میدهند .
حال در مورد جوجه کبوتر باید بی جهت ازش کار کشید ، جلوی رشد اجزایی که در پرواز بدان ها کمک میکند را با کار های اضافی گرفت .
کافیست به تجربه عزیزانی که اهل گرو مسابقه هستند رجوع کنید ! جوجه های گل سرخی بهاره را بخواهند برای تیر ماه آماده کنند ، زمانی که با کبوتران کهنه همراه میشوند ، اگر در خواب که همراه کبوتران کهنه پروازی هستند همان تغذیه سنگین را در نظر میگیرند و جوجه های را مثل کبوتران کهنه پذیرایی کنند ، میدانید برای جوجه ها چه اتفاقی میافتد ؟
جوجه طبق ژنوم بدن خود دستور میگیرد و از دانه های زمان خواب تیزه انداختن و تو لک رفتن خود را جلو میاندازد . بدن بهش دستور میدهد ! دون خوب خوردی تیزه بیانداز ، پر ریزی رو شروع کن .
به حرف صاحب ش که نیست ، بدن جوجه طبق ژنوم دستور میگیرد .
پس کسانی که اهل گرو مسابقه هستند ، تغذیه جوجه ها رو طوری تنظیم میکنند که به مقدار لازم و ضروری دون بردارند آنهم برای فقط پرواز کردن ، نه برای تیزه خالی کردن وتولک رفتن .
حال ما با قلم کردن که نوعی خواب اجباری از طرف ما محسوب میشود ! روند رشد تیزه ها و تو لک رفتن جوجه ها همراه با تقویت بدن را با "تغذیه عالی"کنترل و مدیریت میکنیم .
تیزه انداختن در زمان قلم کردن "خواب اجباری" جوجه در حقیقت به همان صورت طبیعی انجام میشود ولی با مدیریت قوی ، رشد بهتر تیزه ها و دُم و ماهیچه ها و اجزای داخلی بدن پروازی که شامل کیسه های هوایی و شش و قلب و کلیه و کبد است و نیز تقویت کامل اسکلت بندی "استخوان ترکاندن" که علاوه بر رشد این قسمت ها احتیاج دارند را تسهیل میکنیم .
چرا خواب میدهید جوجه ها چاق میشوند بر حسب اینکه عضلانی هستند و یا بدن دار و یا گوشتی و در حقیقت سنگین میشوند ، برای اینکه فقط تیزه ها و پرها و دُم در روش قلم شدن استفاده نمیکنند ، تکرار میکنیم :
انرژی های تولید شده در مدیریت تغذیه بالا ، باعث میشود سایر سیستم های پروازی اعم از ماهیچه های سینه و کت و کُول و پس کبوتر و کیسه های هوایی و شش و قلب و کلیه و کبد ، که ما بطور کلی میگیم استخوان ترکاندن ، نیز از انرژی های تولید شده استفاده خوبی را کرده و رشد این قسمت ها نیز عالی و قوی تر شود .
پس چرا نباید قلم کنیم ؟ و فکر کنیم طبیعت میتواند چنین تحولی را در جوجه کبوتر بوجود بیآورد ؟
یعنی مدیریت صحیح روش قلم کردن ما ، قوی تر از طبیعت برای رشد کامل جوجه کبوتر ها و کبوتر های جوان نیست ؟
اگر اینطور نبود که کبوتران وحشی الان باید هر کدام یک جثه بسیار درشت تری از نسل گذشته خود داشته باشند که ندارند و اگر تغذیه طبیعی خود را بدست نیاورند براحتی طبیعت آنها را معدوم خواهد کرد .
نه تنها قلم کردن که جزوء روش ناب و مختص کبوترداران ایرانی در دنیا ست را باید علاقمندان به کبوتربلند پرواز ایرانی رعایت کنند ، بلکه بسیاری از کارهای اولیه که ما میگوئیم کارهای روتیم را میبایستی علاقمندان در مورد کبوتران در نظر گرفته و در مورد آنها اطلاعات جامعی را جمع آوری و کسب کنند .
سپس تجربه و کارهای اضافی که به این کارهای اولیه هم خوانی داشته باشد را بصورت شخصی در مورد کبوترانی که در اختیار دارند به اجراء بگذارند. A-KBPI حسن پرسادمهر .

انجمن کبوتر بلند پرواز ایرانیA-kbpi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی